مدیرعامل شرکت بیمه تعاون کشور: بدهی ۱۰۰۰ میلیاردی به بیمه های داخلی برای بعضی خودرو سازان دردسرساز می شود

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، مدیرعامل شرکت بیمه تعاون کشور در گفتگو با خبرنگاران در تبریز گفت: طی سالیان اخیر شرکت سایپا با وجود دریافت نفدی حق بیمه شخص ثالث خودروهای صفر کیلومتر از مشتریان، با شرکت های بیمه ای تسویه حساب نکرده است.
یونس مظلومی با بیان اینکه انباشت این بدهی سایپا را با چالش سختی مواجه کرده است یادآور شد: شرکت های بیمه ای حاضر نیستند بدون تسویه حساب بدهی های پیشین، نسبت به بیمه خودروهای سایپا اقدام کنند.
 وی با انتقاد از برخی رویه های نادرست نزد خودروسازان داخلی گفت: عده ای از آقایان با بیان اینکه حق بیمه مانند مهریه است و کی داده کی گرفته، می خواهند از جبران دیون خود سرباز زنند!
مظلومی خاطرنشان کرد: از آنجاکه ۵۰درصد حق بیمه شخص ثالث به ذینفعان خارج از بدنه بیمه اختصاص می یابد، جبران خسارت نیمی از ۱۰۰۰ میلیارد یاد شده به شرکت های بیمه ای تحمیل شده است. 
مدیرعامل شرکت بیمه تعاون کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه این مجموعه با حضور ۷۰۰ سهامدار شامل شرکت های تعاونی و بانک توسعه تعاون تاسیس شده است گفت: این شرکت به عنوان فراگیرترین بیمه بخش تعاون، امتیازات ویژه ای برای این حوزه اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: همانگونه که در اصل ۴۴ نیز آمده است، بخش تعاون به عنوان یکی از ستون های اصلی اقتصاد کشور در بخش های مختلف اقتصادی حضوری فعال داشته و تشکیل بیمه تعاون نیز با هدف تقویت این بخش بوده است.
مدیرعامل شرکت بیمه تعاون کشور در پاسخ به این سئوال که آیا تنوع بیمه های تجاری در کشور مشکل ساز نمی شود، اظهار داشت: در سایه نظارت شدید بیمه مرکزی خوشبختانه تمام بیمه های تجاری در کشور سودده بوده و گرفتاری هایی مانند آنچه در صندوق های اعتباری به وجود آمد، دامن گیر بخش بیمه نشده است.

46

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *