کارنامه دانش‌آموزان از چه زمانی الکترونیکی می‌شود؟

مهدی شرفی درباره اجرای طرح کارنامه الکترونیکی دانش‌آموزان در سال جاری، گفت: از ابتدای مهر این طرح وارد مدارس خواهد شد و به مرور زمان، همه مدارس و دوره‌های مختلف تحصیلی را شامل می‌شود که دانش‌آموزان و اولیا می‌توانند به صورت اینترنتی به کارنامه خود دسترسی داشته باشند.

او اضافه کرد: با اجرای طرح کارنامه الکترونیکی دانش‌آموزان، وضعیت آموزش‌ و پرورش‌ بهتر خواهد شد و می‌توانیم خدمات‌دهی مناسب‌تری داشته باشیم؛ هدف ما در کنار به‌روزآوری سیستم این است که هنگام ارائه کارنامه‌ها درخواست وجه از اولیا نشود.

شرفی عنوان کرد: همچنین وقتی پرونده الکترونیکی دانش‌آموزان ایجاد شود، در طول سال‌های تحصیل برای ارائه کارنامه دیگر نیاز به کاغذ و برگه نخواهد بود.

او درباره درجه‌بندی مدارس هوشمند افزود: در حال تدوین شیوه‌نامه برای این طرح هستیم و این درجه‌بندی مدارس هوشمند جزو سیاست‌های اصلی آموزش‌ و پرورش‌ است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش‌ و پرورش‌ با بیان اینکه ثبت‌نام در مدارس نیز الکترونیکی خواهد شد، گفت: اکنون در برخی مدارس نظیر شاهد ثبت‌نام‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و امیدواریم بتوانیم برای سایر مدارس شرایط الکترونیکی شدن را به وجود آوریم.

شرفی ادامه داد: هدف ما از اجرای طرح‌های الکترونیکی این است که دسترسی‌ها آسان‌تر شوند و در دولت الکترونیک هرچه سرویس بیش‌تری به ملت ارائه شود، موفق‌تر هستیم.

۴۷۲۳۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *